PRO MALÉ POUTNÍKY

Milé děti,
vydejte se s námi na místa, která navštívila naše slavná spisovatelka Božena Němcová, a vytvořte si vlastní pohádkovou postavu.
Božena Němcová své pohádkové příběhy často psala podle vyprávění, která slýchala od všelijakých lidí. Její pohádky jsou zabydleny rozličnými postavami, které mají různé vlastnosti.
Ke každému z osmi míst spojených s pobytem Boženy Němcové v našem kraji jsme přiřadili jednu z pohádek. Možná je Božena zaslechla právě zde! Zkuste se na některé místo podívat, třeba zde získáte inspiraci k vytvoření vlastního příběhu. Abychom vaší představivosti pomohli a aby vás procházka po místech více bavila, připravili jsme pro vás pohádkovou aktivitu.

Jak na to?
Poproste dospělé, aby vám koupili hrací kartu. Karta stojí 50 korun a je k dispozici v Informačním centru, Městské galerii Litomyšl, Městské knihovně Litomyšl nebo v Informačním centru v České Třebové.
Vyrazte s hrací kartou na námi připravenou stezku. Čeká vás celkem osm zastavení.
Na každém z míst si přečtěte krátký text, nalepte vybranou samolepku a odpovězte na otázku k vaší vymyšlené pohádkové postavě.
Ti z vás, kteří budou chtít, mohou ke své pohádkové postavě sepsat vlastní příběh. Stejně, jako to dělávala Božena Němcová!